Последни новини

Федерер отново победи Гаске, продължава срещу унгарец

20 Януари 2018 | 14:36 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Роджър Федерер записа 17-а победа от 19 мача срещу Ришар Гаске и продължава без загубен сет защитата на титлата си на Australian Open

галерия: 1

След Мугуруса Су-Уей Хсие отстрани и Радванска

20 Януари 2018 | 16:33 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. № 88 в световната ранглиста при жените Су-Уей Хсие от Тайпе, която отстрани Гарбине Мугуруса, преодоля и Агнешка Радванска в третия кръг

галерия: 1

Пол Макнами: Григор направи голяма стъпка напред

20 Януари 2018 | 16:04 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Турнирният директор на DIEMA XTRA Sofia Open Пол Макнами следи на живо изявите на Григор Димитров на Australian Open. Макнами, двукратен шампион

галерия: 1

Програма на Australian Open за неделя

20 Януари 2018 | 14:59 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Програма на Australian Open за неделя:

галерия: 1

Australian Open – резултати от събота

20 Януари 2018 | 14:55 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Australian Open – резултати от събота:

галерия: 1

Бердих победи Дел Потро в три сета и записа рекорд за тенисист от Чехия

20 Януари 2018 | 14:20 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Томаш Бердих постигна чист успех с 3:0 сета срещу Хуан Мартин Дел Потро, в отделните части 6:3, 6:3, 6:2, в третия кръг на Откритото първенство на Австралия

галерия: 1

Гергана Топалова се засече с Григор Димитров в Мелбърн

20 Януари 2018 | 13:15 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Най-добрата българска тенисистка при девойките Гергана Топалова сбъдна едно от желанията си преди отпътуването си за Австралия

галерия: 1

Джокович с убедителна победа над Винолас в Мелбърн

20 Януари 2018 | 13:05 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Новак Джокович се класира за осминафиналите на Открития шампионат по тенис на Австралия. Това стана факт, след като сърбинът надви с 3:0 сета

галерия: 1

Шарапова отпадна от Australian Open, Кербер продължава годината без загуба

20 Януари 2018 | 12:46 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Анджелик Кербер победи Мария Шарапова с 6:1, 6:3 в третия кръг на Откритото първенство на Австралия и продължава без загуба през новия сезон

галерия: 2

Топалова и Андреев научиха първите си съперници на Australian Open

20 Януари 2018 | 11:22 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Гергана Топалова и Адриан Андреев научиха първите си съперници в надпреварата за юноши и девойки на Australian Open

галерия: 3

Хьон Чун победи Саша Зверев след пет сета в Мелбърн

20 Януари 2018 | 11:16 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Хьон Чун постигна първа победа над тенисист от „Топ 10“ в кариерата си, като елиминира световния № 4 Александър Зверев с 5:7, 7:6(3), 2:6, 6:3, 6:0

галерия: 1

Пол Макнами: Хьон Чун ще бъде истинска сила в София

20 Януари 2018 | 10:42 | Агенция "Фокус"

София. Победителят от Next Gen ATP Finals Хьон Чун, когото очакваме в София за DIEMA XTRA Sofia Open, последва победителя от Nitto ATP Finals Григор Димитров

галерия: 1

Кириос се отказа от турнира на двойки в Мелбърн

20 Януари 2018 | 09:34 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Първата ракета на домакините Ник Кирьос очаквано реши да се оттегли от турнира на двойки на Australian Open, за да може да запази силите си

галерия: 1

Григор срещу Кириос във вечерната сесия на Rod Laver Arena

20 Януари 2018 | 09:29 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Григор Димитров се класира на осминафинал на Australian Open, а в неделя излиза срещу фаворита на домакините Ник Кириос във вечерната сесия

галерия: 1

Григор Димитров водач на схемата в Дубай

19 Януари 2018 | 16:04 | Агенция "Фокус"

Дубай. Григор Димитров за момента е водач в схемата на АТР 500 в Дубай, ОАЕ. Състезанието започва на 19 февруари

галерия: 1

Вожняцки победи Бертенс и ще играе на осминафинал

19 Януари 2018 | 15:49 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Поставената под №2 Каролине Возняцки достигна четвъртия кръг на Откритото първенство на Австралия след успех над холандката Кики Бертенс с 6:4, 6:3

галерия: 1

Контавeйт достигна първия си осминафинал в Мелбърн след победа над Остапенко

19 Януари 2018 | 15:37 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Анет Контавейт за първи път в кариерата си се класира за осминафинал на Откритото първенство на Австралия. 33-ата в световната ранглиста естонка

галерия: 1

Надал спечели с три бързи сета срещу Джумхур

19 Януари 2018 | 14:09 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Водачът в световната ранглиста Рафаел Надал се класира с лекота за осминафиналите на Australian Open. Испанецът победи с категоричното 6:1, 6:3, 6:1

галерия: 1

Кайл Едмънд на първи осминафинал в турнир от Шлема

19 Януари 2018 | 14:01 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Кайл Едмънд се класира за осминафиналите на Откритото първенство на Австралия, след като се справи с Николоз Басилашвили с 3:2 сета, в отделните части

галерия: 1

Девет и десет-годишни таланти ще играят в турнира „Мини София Оупън“

19 Януари 2018 | 13:59 | Агенция "Фокус"

София. Бъдещите звезди на българския тенис излизат в „Мини София Оупън 2018“ – турнир с голям залог. По 8 от най-големите ни таланти при момчетата и момичетата

галерия: 2

Ник Кириос е съперникът на Димитров на осминафиналите в Мелбърн

19 Януари 2018 | 13:46 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Ник Кириос победи Жо-Вилфрид Цонга с 3:1 сета и ще играе срещу Григор Димитров на осминафиналите в Мелбърн. И трите сета за австралиеца

галерия: 1

Програма на Australian Open за събота

19 Януари 2018 | 11:57 | Агенция "Фокус"

галерия: 2

Матс Виландер: Изключителен мач за Григор, условията бяха брутални

19 Януари 2018 | 11:51 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Експертът на Евроспорт Матс Виландер отчете физическата подготовка на Григор Димитров като основния фактор, който му е помогнал да стигне

галерия: 1

Свитолина спря сензацията Костюк

19 Януари 2018 | 11:43 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Елина Свитолина сложи край на сензацията на 15-годишната Марта Костюк, в мач между сънароднички в Откритото първенство на Австралия

галерия: 1

Григор Димитров е на осминафиналите в Мелбърн

19 Януари 2018 | 09:11 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Григор Димитров победи руснака Андрей Рубльов с 3:1 сета и се класира за осминафиналите на Откритото първенство на Австралия в Мелбърн

Дора Рангелова галерия: 1

Дора Рангелова: Имаме реален шанс за първото място в групата

18 Януари 2018 | 15:47 | Агенция "Фокус"

София. Капитанът на националния отбор на България за "Фед къп" Дора Рангелова е на мнение, че нашите момичета имат реални шансове за първо място в

галерия: 1

Федерер победи Щруф в три сета в Мелбърн

18 Януари 2018 | 15:27 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Шампионът от Откритото първенство на Австралия Роджър Федерер спечели втора трисетова победа в Мелбърн. На централния корт "Род Лейвър Арина" той

галерия: 1

Григор Димитров срещу Рубльов сутринта в петък от 05:30 часа

18 Януари 2018 | 15:10 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Григор Димитров ще играе срещу Андрей Рубльов в мач от третия кръг на Откритото първенство на Австралия рано сутринта в петък

галерия: 1

Australian Open – резултати от четвъртия ден

18 Януари 2018 | 14:48 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Australian Open – резултати от четвъртия ден:

галерия: 1

Вавринка взе само седем гейма в мач срещу американец, 97-и в света

18 Януари 2018 | 13:59 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Шампионът от 2014 година Стан Вавринка приключи участието си в Откритото първенство на Австралия. Деветият поставен швейцарец

галерия: 1

Александър Зверев победи сънародник в Мелбърн

18 Януари 2018 | 13:36 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Четвъртият поставен в схемата на Откритото първенство на Австралия Александър Зверев загуби сет, но продължава напред.

галерия: 1

Халеп с протоколна победа срещу Бушар

18 Януари 2018 | 13:18 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Световната №1 Симона Халеп постигна лесна победа във втория кръг в Мелбърн, давайки само 4 гейма на Южени Бушар за крайното 6:2, 6:2

галерия: 1

Виктория Томова с нова стипендия от Големия шлем

18 Януари 2018 | 12:11 | Агенция "Фокус"

София. Международната тенис федерация (ITF) официално обяви, че 29 тенисисти от 20 държави са избрани да получат International Player Grand Slam

галерия: 1

Програма на Australian Open за петък

18 Януари 2018 | 11:27 | Агенция "Фокус"

галерия: 1

Дел Потро победи Хачанов, Сам Куери изненадващо отпадна

18 Януари 2018 | 11:19 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Хуан Мартин дел Потро се справи с жегата, умората и Карен Хачанов, за да продължи към трети кръг на Australian Open

галерия: 1

Давид Гофен приключи участието си в Мелбърн след загуба от Бенето

18 Януари 2018 | 11:15 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Един от фаворитите в схемата при мъжете Давид Гофен изненадващо загуби с 1:3 сета от ветерана Жулиен Бенето, в отделните части 6:1, 6:7 (5), 1:6, 6:7 (4)

галерия: 2

Джокович победи Монфис с 3:1 сета на "Род Лейвър Арина"

18 Януари 2018 | 10:10 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Носителят на 6 титли от Australian Open Новак Джокович загуби сет, но продължава в третия кръг на турнира от Големия шлем. На "Род Лейвър Арина"

галерия: 1

Мугуруса и Конта приключиха участието си в Мелбърн

18 Януари 2018 | 09:30 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Гарбине Мугуруса неочаквано загуби от тайванката Сие Су-Уей с 6:7(1), 4:6. Така испанката вече няма шансове да оглави отново световната ранглиста

галерия: 2

Шарапова продължава срещу Кербер в Мелбърн

18 Януари 2018 | 09:10 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Шампионката от 2008 година Мария Шарапова преодоля втория кръг на Australian Open, след победа над 14-ата в схемата Анастасия Севастова от Латвия

галерия: 1

Джокович, Федерер и Шарапова в четвъртък - програма

17 Януари 2018 | 19:57 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Шампионката от 2008 г. на Australian Open Мария Шарапова открива програмата на централния корт в Мелбърн в четвъртък, а после

галерия: 1

Australian Open – резултати от сряда

17 Януари 2018 | 19:37 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Australian Open – резултати от сряда:

галерия: 1

Остапенко, Корне и Свитолина се класираха за трети кръг, Бенчич отпадна

17 Януари 2018 | 17:28 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Шампионката от „Ролан Гарос“ Елена Остапенко от Латвия се класира за третия кръг на Откритото първенство на Австралия. Остапенко победи

галерия: 1

Григор Димитров: Спечелих, а не би трябвало

17 Януари 2018 | 15:45 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Григор Димитров коментира втората си победа на "Аустрелиън Оупън" над американеца Макензи Макдоналд. Българинът победи с 4:6, 6:2, 6:4, 0:6, 8:6

галерия: 1

Кириос победи Троицки, предстои мач с Цонга

17 Януари 2018 | 15:08 | Агенция "Фокус"

галерия: 1

Отборът на България ще бъде в група “А” на турнира за "Фед къп" в Талин

17 Януари 2018 | 14:55 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Тимът на България ще бъде в група “А” на турнира за "Фед къп", който ще се проведе в зала от 7 до 10 февруари в естонската столица Талин

галерия: 1

Григор Димитров победи Макензи МакДоналд с 3:2 сета

17 Януари 2018 | 14:44 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Григор Димитров победи Макензи МакДоналд в изключително труден мач на „Род Лейвър Арина“, продължил три часа и 25 минути - 4:6, 6:2, 6:4, 0:6, 8:6

галерия: 1

Григор Димитров загуби с 0:6 четвъртия сет

17 Януари 2018 | 13:47 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Григор Димитров загуби с 0:6 четвъртия сет, резултат толкова неочакван, колкото и трите пробива, допуснати от българина в рамките на един сет.

галерия: 1

Бившата номер едно Каролин Вожняцки се спаси от отпадане на Откритото първенство на Австралия след обрат

17 Януари 2018 | 13:28 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Бившата номер едно в женския тенис Каролин Вожняцки реализира рядък обрат срещу Яна Фет и я победи с 2:1 сета (3:6, 6:2, 7:5), в мач от втория кръг

галерия: 1

Григор Димитров спечели третия сет и поведе с 2:1

17 Януари 2018 | 13:21 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Григор Димитров взе втори пореден сет и поведе с 2:1 срещу Макензи МакДоналд в мач от втория кръг на „Аустрелиън Оупън“. Този сет отново мина през обрат

галерия: 1

Григор Димитров взе втория сет и изравни резултата 1:1

17 Януари 2018 | 12:32 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Григор Димитров спечели втория сет с 6:2 и изравни резултата - 1:1. Този път българинът постигна два пробива в подаването на МакДоналд и уверено затвори

галерия: 1

Надал записа втора трисетова победа в Мелбърн

17 Януари 2018 | 12:00 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Световният №1 Рафаел Надал във втори пореден турнир от Големия шлем игра срещу Леонардо Майер, но за разлика от US Open, където загуби сет

галерия: 1

МакДоналд спечели първия сет срещу Димитров

17 Януари 2018 | 11:57 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Макензи МакДоналд спечели първия сет срещу Григор Димитров с 6:4. В третия гейм американецът постигна пробив „на нула“ в подаването

галерия: 1

Започна мачът на Григор Димитров

17 Януари 2018 | 11:16 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Започна мачът на Григор Димитров, който атакува място в третия кръг на Australian Open. Българинът отново играе на най-големия корт в Мелбърн

галерия: 1

Малолетна украинска сензация се класира за третия кръг на Откритото първенство на Австралия

17 Януари 2018 | 10:17 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. 15-годишната украинка Марта Костюк се класира за третия кръг на Откритото първенство на Австралия след победата си над представителката

галерия: 1

Чилич без проблеми срещу Жоао Соуса, Цонга продължава след пет сета с Шаповалов

17 Януари 2018 | 09:49 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Марин Чилич се класира за третия кръг на Australian Open след победа над Жоао Соуса в три сета - 6:1, 7:5, 6:2. Хърватинът бе категоричен в

галерия: 1

Виктория Томова отпадна след загуба от Никол Гибс на старта в Мелбърн

15 Януари 2018 | 12:20 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Първата ни ракета при жените Виктория Томова влезе в основната схема на Откритото първенство на Австралия като „щастлива губеща“, но отпадна

галерия: 2

Григор Димитров с убедителна победа срещу Денис Новак

15 Януари 2018 | 12:11 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Григор Димитров постигна убедителна победа с 6:3, 6:2, 6:1 срещу австриеца Денис Новак в мач от първи кръг на Australian Open

галерия: 1

Виктория Томова качи една позиция в ранглистата преди „Аустрелийн Оупън“

14 Януари 2018 | 19:09 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Виктория Томова се изкачи с едно място в световната ранглиста преди старта на Откритото първенство на Австралия по тенис тази нощ

галерия: 1

Адриан Андреев започна с успех в Австралия

14 Януари 2018 | 12:15 | Агенция "Фокус"

Траралгон. Адриан Андреев започна с победа на турнира в Траралгон (Австралия). Надпреварата е от първа категория на ITF. Андреев се наложи с 6:3, 6:7(5), 6:3

галерия: 1

Григор Димитров започва срещу квалификант от Австрия

14 Януари 2018 | 10:36 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Григор Димитров започва срещу квалификанта Денис Новак в първия кръг на Откритото първенство на Австралия, стана ясно след края

галерия: 1

Виктория Томова загуби в квалификацията, но все пак продължава като „щастлива губеща“

14 Януари 2018 | 09:27 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Виктория Томова загуби третия си мач от квалификациите за Откритото първенство на Австралия с 3:6, 6:1, 1:6 от рускинята Ана Блинкова