20 Януари 2019 | 17:29 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Анастасия Павлюченкова преодоля петата поставена Слоун Стивънс и я отстрани в осминафиналите на

галерия: 1

Фенът на Борусия Дортмунд, който иска да пробие на "Ролан Гарос"

20 Януари 2019 | 22:53 | Агенция "Фокус"

София. Точно две седмици ни делят от старта на най-голямото спортно събитие в България за 2019 г. – тенис шоуто SofiaOpen. Част

галерия: 1

Тони Надал връчи лично билети за Sofia Open на печеливши от игрите в социалните мрежи

20 Януари 2019 | 17:36 | Агенция "Фокус"

София. Тони Надал предложи незабравимо изживяване на фенове на тениса в България. Легендарният треньор връчи лично

галерия: 2

Федерер приключи участието си на „Аустрелиън Оупън“

20 Януари 2019 | 14:34 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Стефанос Циципас победи Роджър Федерер и се класира за четвъртфиналите на Australian Open. Младият гръцки тенисист

галерия: 2

Баутиста Агут на четвъртфинал в Мелбърн, след победа над Чилич

20 Януари 2019 | 14:18 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Роберто Баутиста Агут победи миналогодишния финалист Марин Чилич от Хърватия с 6:7, 6:3, 6:2, 4:6, 6:4 в мач от четвърти

галерия: 1

Колинс отново изненада в Мелбърн, даде само два гейма на Кербер

20 Януари 2019 | 11:27 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Даниеле Роуз Колинс поднесе нова огромна изненада на Australian Open. Американката победи по изключително категоричен

галерия: 1

Теодора Духовникова и Нина Николина - нова звездна двойка посланици на Sofia Open 2019

20 Януари 2019 | 11:11 | Агенция "Фокус"

София. Актрисата Теодора Духовникова и певицата Нина Николина се присъединиха към звездния тим посланици на Sofia Open 2019.

галерия: 1

Тони Надал към български таланти: Рафа беше дете като вас. Важно е да имате капацитет и амбиция да се развивате

20 Януари 2019 | 10:58 | Агенция "Фокус"

София. Тони Надал, под чието ръководство племенникът му Рафаел Надал спечели 16 титли от „Големия шлем“, проведе мотивационна

галерия: 1

Звезда на домакините спря Шарапова на осминафиналите в Мелбърн

20 Януари 2019 | 10:17 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Първата ракета на Австралия при жените Ашли Барти постигна една от най-значимите победи в своята кариера,

галерия: 2

Григор Димитров приключи участието си на Откритото първенство на Австралия

20 Януари 2019 | 10:05 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Григор Димитров приключи участието си на Откритото първенство на Австралия. В среща от четвъртия кръг, българинът

галерия: 2

Надал се класира за четвъртфиналите на Australian Open

20 Януари 2019 | 09:42 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Рафаел Надал се класира за четвъртфиналите на Australian Open по убедителен начин. Шампионът от 2009-а година

галерия: 1

Резултати от шестия ден на Откритото първенство на Австралия

19 Януари 2019 | 17:56 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Резултати от шестия ден на Откритото първенство на Австралия:

галерия: 1

Александър Зверев и Борна Чорич стигнаха за пръв път до осминафиналите в Мелбърн

19 Януари 2019 | 14:35 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Александър Зверев се класира за осминафиналната фаза след три последователни участия на Australian Open

галерия: 2

Тони Надал: Кой ще спечели Sofia Open? Всеки, който дойде в залата!

19 Януари 2019 | 13:38 | Агенция "Фокус"

София. Легендарният тенис треньор Тони Надал подари незабравими емоции на стотици български деца, трениращи тенис

галерия: 2

Симона Халеп отстрани Винъс Уилямс и е на осминафинал срещу Серина

19 Януари 2019 | 12:44 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Световната №1 Симона Халеп изигра без проблеми двубоя срещу Винъс Уилямс и я победи с 6:2, 6:3 в третия кръг на Australian Open

галерия: 1

Серина разплака тийнейджърката Ястремска след 6:2, 6:1

19 Януари 2019 | 12:15 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Носителката на 23 титли от Големия шлем Серина Уилямс изигра още един изключителен мач на Australian Open

галерия: 1

Спряха Федерер на път за съблекалните заради забравена акредитация

19 Януари 2019 | 12:05 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Един от стюардите на кортовете в Мелбърн спря Роджър Федерер на път за съблекалните тази сутрин. Швейцарецът бе

галерия: 1

Свитолина и Осака преминаха към втората седмица на Australian Open

19 Януари 2019 | 11:56 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Елина Свитолина навакса два пробива пасив в третия сет и се класира за осминафиналите на Australian Open

галерия: 1

Тони Надал ще се срещне с големи таланти на българския тенис пред арената на Sofia Open - „Арена Армеец“

19 Януари 2019 | 11:03 | Агенция "Фокус"

София. Знаменитият треньор Тони Надал ще се срещне с някои от най-големите таланти на българския тенис в събота (19 януари)

галерия: 1

Джокович си гарантира първото място в света след победа над Шаповалов

19 Януари 2019 | 10:47 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Новак Джокович елиминира Денис Шаповалов и се класира за четвъртия кръг на Australian Open. Сърбинът спечели мача

галерия: 1

Раонич за шести път на осминафинал в Мелбърн, Кареньо Буста отстрани Фонини

19 Януари 2019 | 10:28 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Милош Раонич се класира за шести път на осминафиналите на Australian Open. Канадецът надви Пиер Юг-Ербер с 6:4, 6:4, 7:6(6)

галерия: 1

Медведев победи Давид Гофен в Австралия

19 Януари 2019 | 10:12 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Даниил Медведев победи Давид Гофен в третия кръг на Откритото първенство на Австралия. Поставеният под номер 15 в

галерия: 1

Кей Нишикори победи Жоао Соуса в три сета

19 Януари 2019 | 09:50 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Кей Нишикори преодоля трети кръг в Мелбърн след победа със 7:6(6), 6:1, 6:2, над Жоао Соуса. Двамата тенисисти бяха

галерия: 1

Чилич отстрани Вердаско след два сета пасив

18 Януари 2019 | 20:42 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Миналогодишният финалист Марин Чилич спаси два мачбола и навакса два сета пасив, за да се класира за осминафинал

галерия: 1

Кербер даде само един гейм на Биръл в Мелбърн

18 Януари 2019 | 16:42 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Анджелик Кербер разгроми с 6:1, 6:0 представителката на домакините, участваща с „уайлд кард“, Кимбърли Биръл.

галерия: 1

Надал победи трети австралиец в Мелбърн

18 Януари 2019 | 16:13 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Световният № 2 Рафаел Надал постигна трета победа на Australian Open, като отново отстрани представител на домакините

галерия: 1

Колинс изненада Гарсия, Квитова продължава на осминафиналите

18 Януари 2019 | 11:58 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Даниеле Роуз Колинс поднесе поредната изненада за деня при жените, отстранявайки 19-ата поставена Каролин Гарсия

галерия: 1

Бердих на осминафинал в Мелбърн след победа над Шварцман

18 Януари 2019 | 11:29 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Томаш Бердих се класира за четвърти кръг на Australian Open. 33-годишният чех надигра с 5:7, 6:3, 7:5, 6:4 Диего

галерия: 1

Беретини – Универсалният войник от Рим

18 Януари 2019 | 11:17 | Агенция "Фокус"

София. Само 16 дни ни делят от старта на най-голямото спортно събитие в България за 2019 година – тенис шоуто Sofia Open

галерия: 1

Легендарният Тони Надал идва в България като посланик на Sofia Open 2019

18 Януари 2019 | 11:14 | Агенция "Фокус"

София. Тони Надал – определян като най-успешния тенис треньор в историята заради спечелените 16 титли от „Големия шлем“ с

галерия: 1

Франсис Тиафо е следващият съперник на Григор Димитров в Мелбърн

18 Януари 2019 | 11:01 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Стана ясен следващият съперник Григор Димитров на осминафиналите в турнира от "Големия шлем" Аустрелиън Оупън

галерия: 1

18 Януари 2019 | 10:39 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Роджър Федерер се класира за осминафиналите на Откритото първенство по тенис на Австралия след победа

галерия: 1

Шарапова детронира Вожняцки в Мелбърн

18 Януари 2019 | 10:27 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Мария Шарапова постигна една от най-значимите си победи след завръщането си на корта. Бившата №1 в света

галерия: 1

Григор Димитров с трета победа в Мелбърн

18 Януари 2019 | 09:36 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Григор Димитров се класира за осминафиналите на Откритото първенство на Австралия. Поставеният под № 20 българин

галерия: 1

Мугуруса победи Конта с 2:1 гейма в три през нощта в Мелбърн

17 Януари 2019 | 20:41 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Гарбине Мугуруса победи Джоана Конта с 2:1 сета в мач от втория кръг на Откритото първенство на Австралия

галерия: 1

Джокович не пусна сет на Цонга

17 Януари 2019 | 20:19 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Новак Джокович постигна поредната чиста победа на Australian Open, след като надделя над Жо-Вилфрид Цонга в три сета

галерия: 1

Зверев победи Шарди в пет сета

17 Януари 2019 | 19:40 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Александър Зверев отново изигра труден мач, както вече стана традиционно за младия германец в първите кръгове

галерия: 1

Монфис ще дойде свеж в София

17 Януари 2019 | 15:06 | Агенция "Фокус"

София. Гаел Монфис (№33) ще пристигне доста свеж за четвъртото издание на София Оупън. французинът, който се очаква

галерия: 1

Серина Уилямс победи Бушар за един час игра

17 Януари 2019 | 14:22 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Седемкратната шампионка в Мелбърн Серина Уилямс се нуждаеше от малко повече от час, за да отстрани Южени Бушар

галерия: 1

Медведев продължава в трети кръг без загубен сет в Мелбърн

17 Януари 2019 | 12:58 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Даниил Медведев продължава да впечатлява с представянето си на Australian Open. Руснакът постигна втора поредна победа

галерия: 1

Осака и Винъс достигнаха третия кръг в Мелбърн

17 Януари 2019 | 12:45 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Поставената под номер 4 Наоми Осака се класира за третия кръг на Откритото първенство на Австралия след победа

галерия: 1

Халеп продължава в трети кръг срещу Винъс Уилямс

17 Януари 2019 | 12:29 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Симона Халеп победи София Кенин във втория кръг на Australian Open с 6:3, 6:7(5), 6:4. Световната № 1 взе

галерия: 1

Тийм се отказа във втори кръг, след като загуби два сета от Попирин

17 Януари 2019 | 12:14 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Доминик Тийм прекрати участието си в третия сет на мача срещу Алексей Попирин от втори кръг на Australian Open.

галерия: 1

Мадисън Кийс победи Анастасия Потапова в два сета в Мелбърн

17 Януари 2019 | 11:53 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Мадисън Кийс преодоля младата рускиня Анастасия Потапова с 6:3, 6:4 за час и половина игра. Двубоят всъщност

галерия: 1

Григор Димитров срещу Фабиано не преди 05:30 часа сутринта в петък

17 Януари 2019 | 11:00 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Стана ясна е програмата за мача на Григор Димитров от третия кръг на Откритото първенство на Австралия.

галерия: 1

Денис Истомин – винаги готов за битка

17 Януари 2019 | 10:35 | Агенция "Фокус"

София. Точно 17 дни ни делят от старта на най-голямото спортно събитие в България за 2019 година – тенис шоуто Sofia Open

галерия: 1

Плишкова победи Бренгъл, Свитолина също продължава към трети кръг в Мелбърн

17 Януари 2019 | 10:16 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Световната № 8 Каролина Плишкова изненадващо загуби първия сет от № 88 в света Мадисън Бренгъл в Мелбърн

галерия: 1

Раонич победи Вавринка след 4 тайбрека

17 Януари 2019 | 09:58 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Милош Раонич се класира за трети кръг на Australian Open след трудна победа над шампиона от 2014-та година

галерия: 1

Нишикори победи Карлович след тайбрек в петия сет в Мелбърн

17 Януари 2019 | 09:40 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Поставеният под № 8 в схемата Кей Нишикори постигна трудна победа над хърватския ветеран Иво Карлович,

галерия: 1

Векич и Цуренко отпаднаха в Мелбърн

16 Януари 2019 | 15:04 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Дона Векич изненадващо отпадна във втория кръг на Откритото първенство на Австралия. 29-ата в схемата отстъпи

галерия: 1

Рафаел Надал премина в третия кръг на Australian Open

16 Януари 2019 | 14:39 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Рафаел Надал изигра втори пореден мач в атакуващ стил на Australian Open и си гарантира преминаване в трети

галерия: 1

Баутиста Агут спечели нов петсетов мач в Мелбърн

16 Януари 2019 | 14:19 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Роберто Баутиста Агут и Джон Милман изиграха петсетов мач във втори кръг на Australian Open. Испанецът пропусна четири

галерия: 1

Кербер, Квитова и Сабаленка продължават в третия кръг на Australian Open

16 Януари 2019 | 14:08 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Втората в света Анджелик Кербер продължава по категоричен начин към третия кръг на Australian Open

галерия: 1

Стефанос Циципас и Карен Хачанов за първи път в третия кръг на Australian Open

16 Януари 2019 | 14:02 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Стефанос Циципас и Карен Хачанов за първи път се класираха за третия кръг на Australian Open. Циципас победи

галерия: 1

Australian Open - програма за четвъртък

16 Януари 2019 | 13:39 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Новак Джокович ще излезе в последния мач от програмата за четвъртък на централния корт на Australian Open

галерия: 1

Марин Чилич победи Макензи Макдоналд с 3:1 сета в Мелбърн

16 Януари 2019 | 13:19 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Финалистът от миналата година Марин Чилич записа втора победа на Australian Open. Хърватинът се наложи

галерия: 1

Григор Димитров пред Евроспорт: При 5:5 всичко можеше да се случи, справих се добре с нервите

16 Януари 2019 | 12:55 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Григор Димитров се класира за третия кръг на Australian Open, след като победи с 3:1 сета Пабло Куевас – 6:3, 6:7 (5), 6:3, 7:5

галерия: 1

Григор Димитров е в третия кръг на Australian Open

16 Януари 2019 | 12:40 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Григор Димитров победи Пабло Куевас с 3:1 сета и ще играе в третия кръг на Australian Open. Българинът спечели с 6:3 първия сет,

галерия: 1

Италианец очаква Григор в третия кръг

16 Януари 2019 | 12:29 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. 29-годишният италианец Томас Фабиано се класира за трети кръг на Australian Open и очаква победителя от двубоя

галерия: 1

Вожняцки е в трети кръг на Australian Open

16 Януари 2019 | 12:16 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Каролин Вожняцки продължава защитата на титлата си в Мелбърн без загубен сет. Датчанката се наложи над Йохана Ларсон

Григор Димитров галерия: 1

Григор Димитров потвърди участието си на турнира в Акапулко

16 Януари 2019 | 12:07 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Григор Димитров потвърди участието си на турнира в Акапулко. Надпреварата на мексиканска земя се провежда

галерия: 1

Томаш Бердих отстрани Робин Хаасе на Откритото първенство на Австралия

16 Януари 2019 | 11:41 | Агенция "Фокус"

Меббърн. Томаш Бердих победи Робин Хаасе с 3:0 сета в мач от втория кръг на Откритото първенство на Австралия. Чехът взе

галерия: 1

Стефанос Циципас победи Виктор Троицки в Австралия

16 Януари 2019 | 11:40 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Стефанос Циципас победи Виктор Троицки с 3:1 сета в мач от втория кръг на Откритото първенство на Австралия.

галерия: 1

Роджър Федерер в третия кръг след победа над Еванс в Мелбърн

16 Януари 2019 | 10:30 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Шампионът от последните две издания на Откритото първенство на Австралия Роджър Федерер се класира

галерия: 1

Серина Уилямс започна с победа на турнира в Мелбърн

16 Януари 2019 | 10:12 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Серина Уилямс започна участието си в Откритото първенство на Австралия с победа. 23-кратната шампионка

галерия: 1

Симона Халеп и Винъс Уилямс се класираха за втория кръг на Откритото първенство по тенис на Австралия

16 Януари 2019 | 10:08 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Симона Халеп се класира за втория кръг на Откритото първенство по тенис на Австралия. На старта румънката

галерия: 1

България ще играе срещу Украйна, Швеция и Естония за „Фед Къп“

16 Януари 2019 | 10:02 | Агенция "Фокус"

София. Отборът на България попадна в група с отборите на Украйна, Швеция и Естония в група I на зона Европа/Африка за "Фед Къп"

галерия: 1

Тиафо победи Андерсън, Димитров остава единственият поставен в тази осмина от схемата

16 Януари 2019 | 09:23 | Агенция "Фокус"

Мелбърн. Франсис Тиафо постигна най-голямата победа в кариерата си и елиминира един от фаворитите за титлата на Australian Open

Снимки на деня
Себастиан Льоб Стефан Петерханзел Валтери Ботас
Видео на деня
григор димитров, роджър федерер и томи хаас димитров, федерер, хаасгригор димитров, роджър федерер и томи хаас димитров, федерер, хаас
НФСБ преустановява преговорите с ВМРО за общо явяване на европейските избори

23 Януари 2019 | 08:08 | Агенция "Фокус"

София. НФСБ преустановява преговорите с ВМРО за общо явяване на европейските избори. Това се посочва в декларация на НФСБ, разпространена от пресцентъра на партията. „В последните дни, за пореден път, станахме обект на медийни атаки от нашия коалиционен партньор ВМРО, завоалирани като фалшива загриженост за бъдещето на коалицията. На 18 януари 2019 г. в Казанлък лидерът на ВМР