Последни новини

Бивш олимпийски шампион хванат с допинг

17 Август 2017 | 19:06 | Агенция "Фокус"

Мадрид. Бившият олимпийски шампион в колоезденето Самуел Санчес ще бъде наказан, след като се провали на извън-състезателен допинг тест

галерия: 1

Арате чака два медала

18 Август 2017 | 13:36 | Агенция "Фокус"

София. Треньорът на националите Хоел Арате се похвали, че от Международната федерация (AIBA) са посочили Тайсън като №3 сред фаворитите за титлата

галерия: 1

Даниел Асенов е надъхан за златото от световното по бокс

18 Август 2017 | 13:35 | Агенция "Фокус"

София. Даниел Асенов е надъхан за златото от световното по бокс, което почва на 25 август в Хамбург (Гер)

галерия: 1

Националите по конен спорт за първи път от 62 години в шестицата на Европа

18 Август 2017 | 13:12 | Агенция "Фокус"

Брюксел. Националният отбор по конен спорт постигна изключителен успех на европейското първенство по издръжливост в Брюксел (Белгия)

Гари Каспаров галерия: 1

Каспаров с втора победа в Сейнт Луис

18 Август 2017 | 12:15 | Агенция "Фокус"

Сейнт Луис. Гари Каспаров постигна втора победа на супертурнира по ускорен шахмат и блиц в Сейнт Луис (САЩ) с награден фонд 150 хиляди долара

галерия: 1

Елица Янкова отпадна от състава за световното

18 Август 2017 | 10:10 | Агенция "Фокус"

София. Елица Янкова отпадна от състава за световното в Париж. Бронзовата олимпийска медалистка е с травма на коляното

галерия: 1

Килограми мъчат Тарек преди световното

17 Август 2017 | 13:21 | Агенция "Фокус"

София. Тарек Абделслам, който направи шумен дебют за България с европейска титла в кат. до 75 кг класически стил на европейското първенство

Каспаров постигна първа победа на турнира в Сейнт Луис

17 Август 2017 | 12:56 | Агенция "Фокус"

Сейнт Луис. Гари Каспаров се завърна в света на шаха с победа - 12 години, след като прекъсна професионалната си кариера

галерия: 1

АИБА отказа "Уайлд кард" за трета квота за мондиала в Хамбург

16 Август 2017 | 14:13 | Агенция "Фокус"

Хамбург. България няма да има трети представител на световното първенство по бокс за мъже в Хамбург, което стартира на 20 август

Каспаров продължава без победа в Сейнт Луис

16 Август 2017 | 13:53 | Агенция "Фокус"

Сейнт Луис. Тринадесетият световен шампион по шахмат Гари Каспаров продължава без победа и след шестия кръг на супертурнира по ускорен шах

галерия: 1

В Париж решават бъдещето на борбата

16 Август 2017 | 12:59 | Агенция "Фокус"

Париж. Бъдещето на класическата борба ще бъде решавано тази седмица в Париж. В навечерието на световното първенство ръководството

галерия: 1

Станилия Стаменова не очаква да защити световната си титла

16 Август 2017 | 12:52 | Агенция "Фокус"

София. Световната шампионка на 200 метра кану Станилия Стаменова призна, че не вярва да защити титлата си. Първенството на планетата ще

галерия: 1

Приключи последната гонка от 17-тата ветроходна регата „Кор Кароли“

16 Август 2017 | 09:43 | Агенция "Фокус"

Бургас. Финалното подреждане в отделните класове - шкиперът на яхта "Петра" Никола Дуков от клуб Понтос е №1 в два класа - IRC 1 и ORC A.

галерия: 1

13 Август 2017 | 19:04 | Агенция "Фокус"

Казан. Българският ансамбъл по художествена гимнастика спечели сребърен медал за съчетанието си с три топки и две въжета на Световната купа в Казан

Катрин Тасева галерия: 1

Невяна Владинова и Катрин Тасева останаха без медали на обръч и топка на Световната купа в Казан

13 Август 2017 | 16:36 | Агенция "Фокус"

Казан. Невяна Владинова и Катрин Тасева не успяха да спечелят медали от първите два финала на отделните уреди на Световната купа в Казан

галерия: 4

Кевин Майер донесе на Франция титла в десетобоя

13 Август 2017 | 14:00 | Агенция "Фокус"

Лондон. Французинът Кевин Майер триумфира в десетобоя на Световното първенство по лека атлетика в Лондон. Олимпийският вицешампион Майер спечели

галерия: 3

Сали Пиърсън взе световна титла на 100 метра с препятствия

13 Август 2017 | 12:32 | Агенция "Фокус"

Лондон. Австралийката Сали Пиърсън спечели бягането на 100 метра с препятствия на Световното първенство по лека атлетика в Лондон.

галерия: 1

Тихомир Иванов на първия си световен финал

13 Август 2017 | 11:47 | Агенция "Фокус"

Лондон. Тихомир Иванов ще участва днес в първия си финал на световно първенство. Българинът влезе сред най-добрите 12 атлети с новото си лично

галерия: 1

Международната ветроходна регата „Кор Кароли“ стартира в Бургас

13 Август 2017 | 11:43 | Агенция "Фокус"

Бургас. Започна международната ветроходна регата „Кор Кароли“. Стартът бе даден в Бургас. Проведе се Про Ам гонката, а кметът на Бургас Димитър Николов

галерия: 3

Етиопец спечели бягането на 5 хил метра, Мо Фара остана втори

13 Август 2017 | 11:07 | Агенция "Фокус"

Лондон. Муктар Едрис от Етиопия спечели титлата в бягането на 5 хиляди метра на Световното първенство по лека атлетика в Лондон

галерия: 1

Програмата в Лондон – 13 август

13 Август 2017 | 10:07 | Агенция "Фокус"

галерия: 6

Юсейн Болт завърши кариерата си с травма

13 Август 2017 | 09:42 | Агенция "Фокус"

Лондон. Професионалната кариера на Юсейн Болт завърши с травма в устрема към 15-ото отличие от световни първенства на 4 х100 метра за Ямайка

галерия: 1

Мирела Демирева е седма на световното в Лондон

12 Август 2017 | 22:21 | Агенция "Фокус"

Лондон. Мирела Демирева завърши на седмо място във финала на световното първенство по лека атлетика в Лондон

галерия: 1

Севда Асенова с титлата на ЕС по бокс

12 Август 2017 | 19:02 | Агенция "Фокус"

Каша. Българската боксьорка Севда Асенова спечели титлата на завършилото първенство на ЕС за жени в италианския град Каша

галерия: 1

Невяна Владинова изпусна бухалка, остана на пето място в Казан

12 Август 2017 | 17:04 | Агенция "Фокус"

Казан. Невяна Владинова остана на пето място в многобоя за Световната чалъндж купа в Казан (Русия). Българката имаше всички шансове

галерия: 1

Севда Асенова ще боксира за титлата на ЕС днес

12 Август 2017 | 10:28 | Агенция "Фокус"

Каша. Европейската ни шампионка от София 2016 Севда Асенова излиза във финала в категория до 48 кг на първенството на ЕС,

галерия: 1

Програмата на световното в Лондон – 12 август

12 Август 2017 | 10:25 | Агенция "Фокус"

Програмата на световното в Лондон – 12 август:

Снимки на деня
Себастиан Льоб Стефан Петерханзел Валтери Ботас
Видео на деня
григор димитров, роджър федерер и томи хаас димитров, федерер, хаасгригор димитров, роджър федерер и томи хаас димитров, федерер, хаас
AFP: Туристи от над 30 националности са сред жертвите на терористичните атаки в Барселона, ето от къде са те:

19 Август 2017 | 04:02 | Агенция "Фокус"

Барселона. Жертвите от терористичните атаки в Каталония, в резултат, от които починаха 14 и бяха ранени още над 100 души, са от над 30 националности, предаде AFP. Починалите и наранените са граждани на държави от целия свят, като Франция, Венецуела, Австралия, Ирландия, Перу, Алжир, Китай и др. Убити САЩ – Държавният секретар на САЩ Рекс Тилърсън заяви, че най-малко ед